W dniach 28.01.2013- 09.02.2013 w Centrum Kultury, Rekreacji i Sportu w Podlasiu odby┼éy si─Ö ferie zimowe dla dzieci i m┼éodzie┼╝y. W ofercie znalaz┼éy si─Ö zaj─Öcia plastyczne, teatralne, sportowe, spotkania z grami planszowymi oraz projekcje filmowe. Uczestniczy┼éy w nich dzieci i m┼éodzie┼╝ z terenu ca┼éej gminy ┼ü─ůck.
Zaj─Öcia spotka┼éy si─Ö z du┼╝ym zainteresowaniem lokalnej spo┼éeczno┼Ťci. M┼éodsze dzieci szczególnie upodoba┼éy sobie zaj─Öcia plastyczne, w trakcie, których rozwija┼éy umiej─Ötno┼Ťci artystyczne, kszta┼étowa┼éy równie┼╝ sw─ů wyobra┼║ni─Ö twórcz─ů, a wykonane przez siebie prace, mog┼éy zabra─ç do domu.
Wielkim zainteresowaniem cieszy┼éy si─Ö równie┼╝ zaj─Öcia teatralne. Podczas nich odby┼éy si─Ö ─çwiczenia, ucz─ůce interpretacji czytanych tekstów, wykorzystania ogólnie dost─Öpnych przedmiotów w inscenizacji, a tak┼╝e próby montowania w┼éasnych scenek teatralnych oraz pokazywania okre┼Ťlonych sytuacji w sposób niewerbalny.
Nie brakowa┼éo równie┼╝ ch─Ötnych na spotkania z grami planszowymi. Gry edukacyjne, które zaproponowano uczestnikom, rozwija┼éy wyobra┼║ni─Ö, spostrzegawczo┼Ť─ç, kreatywno┼Ť─ç, a w┼Ťród m┼éodszych dzieci wyra┼║nie utrwala┼éy umiej─Ötno┼Ť─ç poprawnego liczenia.
Zaj─Öcia sportowe, w tym turnieje gry w ping-ponga, pi┼ékarzyki i cymbergaja, spotka┼éy si─Ö z du┼╝ym zainteresowaniem starszej m┼éodzie┼╝y, cho─ç nie brakowa┼éo równie┼╝ zawodników w m┼éodszej grupie wiekowej. Turnieje kszta┼étowa┼éy zdolno┼Ť─ç zdrowej, sportowej rywalizacji. Po finale turnieju ping-ponga zwyci─Özcy otrzymali drobne upominki.
Projekcje filmów dla dzieci spodoba┼éy si─Ö uczestnikom ferii. Wy┼Ťwietlano filmy animowane, a dzieci mog┼éy si─Ö poczu─ç jak w prawdziwym kinie.
Podczas ferii, poza zaplanowanymi zaj─Öciami, odby┼éo si─Ö równie┼╝ szereg zabaw i gier sportowych m.in. w ping-ponga, pi┼ékarzyki, bilard, mini-hokeja, pi┼ék─Ö no┼╝n─ů oraz koszykówk─Ö.
Na zakończenie zorganizowany został Bal Maskowy dla dzieci. Każde dziecko przybyło w przebraniu lub karnawałowej masce. Przy wesołej muzyce, uczestnicy bawili się do wieczora. Zabawa taneczna przeplatana była konkursami i zabawami ruchowych, co spotkało się z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem dzieci. Po szaleństwach na parkiecie, wszyscy uczestnicy balu zaproszeni zostali na słodki poczęstunek.
Mamy nadziej─Ö, ┼╝e uda┼éo nam si─Ö sprosta─ç oczekiwaniom wszystkich uczestników i w zorganizowanych zaj─Öciach zimowych ka┼╝dy odnalaz┼é co┼Ť dla siebie.