„Super Farmer” to zdecydowanie najpopularniejsza teraz gra w Szkole Podstawowej w ┼ü─ůcku. Za nami, eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju „Super Farmera”. By┼éa rywalizacja, doskona┼éa zabawa i mnóstwo liczenia. W eliminacjach wzi─Öli udzia┼é uczniowie klas IV – VI, ┼é─ůcznie 124 osoby.
Rozgrywki przeprowadzone by┼éy w dwóch etapach: pierwszy odby┼é si─Ö podczas godziny wychowawczej w ka┼╝dej z klas, wy┼éaniaj─ůc z niej od 4 do 6 finalistów. Ze wzgl─Ödu na du┼╝e zainteresowanie odby┼éy si─Ö tak┼╝e 3 dogrywki, dzi─Öki czemu do fina┼éu zakwalifikowa┼éo si─Ö 36 osób.
Drugi etap odby┼é si─Ö w Gminnym Centrum Kultury, Rekreacji i Sportu w Podlasiu, które wspó┼épracuje ze szko┼é─ů. Na fina┼é przyby┼éo 27 osób, niestety, grypa i inne choroby przerzedzi┼éy szeregi graczy.
Fina┼é stanowi┼éy dwie tury rozgrywek, najpierw dla wszystkich, pó┼║niej dla zwyci─Özców z poszczególnych sto┼éów. W ich przerwie, urozmaicaj─ůc czas pomi─Ödzy partiami, odby┼é si─Ö pokaz tresury psa rasy pointer,. Kiedy 7 osób zasiad┼éo do najwa┼╝niejszych tego dnia zmaga┼ä, reszta, podzielona na 4 zespo┼éy, próbowa┼éa swych si┼é w grze „Kocham Ci─Ö Polsko!”, przy której to, wszyscy ┼Ťwietnie si─Ö bawili.
W naszym lokalnym finale najlepiej poradzi┼éy sobie 3 osoby, które dzi─Öki temu awansowa┼éy do Fina┼éu Ogólnopolskiego w Warszawie. S─ů to: Ró┼╝a Drz─ůdzewska, Natalia Kwiatkowska, ┼üukasz Ignaczak – trzymamy za nich kciuki podczas zmaga┼ä w Warszawie.
Wr─Öczenie dyplomów i wspólne zdj─Öcie zako┼äczy┼éo rywalizacj─Ö w┼Ťród uczniów Szko┼éy Podstawowej w ┼ü─ůcku, po czym zawodnicy wrócili na zaj─Öcia szkolne.