Miejskie Przedszkole z Oddzia┼éami Integracyjnymi nr 31 w ramach tegorocznej rekrutacji do trzech oddzia┼éów integracyjnych b─Ödzie przyjmowa┼éo tak┼╝e dzieci z terenu powiatu p┼éockiego. W przypadku rekrutacji dzieci do oddzia┼éów integracyjnych potrzebne jest orzeczenie o potrzebie kszta┼écenia Specjalnego wydane przez Poradni─Ö Psychologiczno – Pedagogiczn─ů.
Przedszkole ma swoj─ů siedzib─Ö przy ulicy Szarych Szeregów 32, w bezpo┼Ťrednim s─ůsiedztwie Szko┼éy podstawowej Nr 23. Nosi nazw─Ö „Bajka”. Zaj─Öcia prowadzone s─ů w pi─Öciu oddzia┼éach, w tym w trzy z nich to oddzia┼éy integracyjne do których ucz─Öszczaj─ů dzieci z ro┼╝nymi niepe┼énosprawno┼Ťciami. Przedszkole gwarantuje fachow─ů opiek─Ö, terapi─Ö indywidualn─ů oraz pomoc psychologiczno-pedagogiczn─ů. Zapewniamy posi┼éki dzieciom z alergi─ů i cukrzyc─ů wed┼éug zaleconej przez lekarza diety. Do przedszkola przyjmowane s─ů dzieci w wieku 3-6 lat.
„Nasze przedszkole jest placówk─ů, w której tworzymy warunki do edukacji, wychowania i opieki dla wszystkich, szczególnie najs┼éabszych i b─Öd─ůcych w najwi─Ökszej potrzebie. We wspó┼épracy z rodzicami zapewniamy dzieciom prawo do rozwoju, odpowiadaj─ůcego ich mo┼╝liwo┼Ťciom, potrzebom i aspiracjom.” – mówi Gra┼╝yna Kalaszczy┼äska, dyrektor placówki.
W przedszkolu zatrudniona jest kadra pedagogiczna o wysokich kwalifikacjach specjalistycznych: specjalista w zakresie rewalidacji, terapii pedagogicznej, logopedii, surdopedagogiki, oligofrenopedagogiki, tyflopedagogiki, psychologii. Pomoc─ů w codziennym sprawowaniu opieki i zapewnianiu bezpiecznych warunków rozwoju s┼éu┼╝y zatrudniona w placówce piel─Ögniarka.
W pracy wychowawczo-dydaktycznej i opieku┼äczej w „Bajce” stosowane s─ů tradycyjne, aktywizuj─ůce i specjalistyczne metody pracy, mi─Ödzy innymi takie jak: pedagogika zabawy, drama, metody aktywno┼Ťci ruchowej: C.Orffa, R.Labana, W.Sherborne, dzieci─Öcej matematyki wg E. Gruszczyk-Kolczy┼äskiej, elementy metod: Integracji Sensorycznej, Programu aktywno┼Ťci M.C.Knillów, Pomocna D┼éo┼ä F. Affolter, terapii r─Öki, metody behawioralnej, alternatywnej komunikacji- Makaton.
Oferta zaj─Ö─ç prowadzonych w przedszkolu zapewnia realizacj─Ö podstawy programowej a tak┼╝e umo┼╝liwia rozwój zainteresowa┼ä i talentów dzieci. W przedszkolu odbywaj─ů si─Ö nieodp┼éatne zaj─Öcia dodatkowe: j─Özyk angielski, rytmika, Zaj. muzyczno-taneczne, gimnastyka korekcyjna(zapobieganie wadom postawy), religia, koncerty Orkiestry Symfonicznej. Organizowane s─ů wyjazdy do kina, teatru, przedstawienia teatralne na terenie placówki, wycieczki rekreacyjno-krajoznawcze poza miasto.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.mp31plock.com.pl oraz kontakt telefoniczny pod nr 24 367-30-78, 24 364-26-53 przed terminem rozpocz─Öcia rekrutacji.